FacebookTwitterGoogle+Share

23 ŞUBAT – 17 MART 2013

Merkür geri harekette ise hayatımızda neler olacak?

Merkür 23 Şubat ile 17 Mart arasında Balık burcunda geri hareket ediyor.

Bu süreyi nasıl değerlendirmeliyiz?

Öncelikle ruhsal taraftan baktığımız da geri giderken geçmiş konular ile ilgili bir çekim vardır, Balık burcunda geri giderken ruhunuzun derinliklerinde geçmişe ait unutmak istediğiniz, görmezden geldiğiniz ne varsa affetmek ve çözümlemek için çok doğru zaman… Kiminle veya kimlerle iletişimsizlik sizi yaraladı ve duygusal sıkıntı yaşattı? Düşünün ve bu dönemde çözüm ne ise onu gerçekleştirin.

Merkür hemen hemen yılda üç kez geri gider, hareketsizleşir, sonra yine ilerler. Merkür’ün bu hareketleri iletişim, plan ve düşüncelerin gelişmesi üzerinde önemli etkiler yapar.

Merkür’ün geri hareketi hepimizi bir şekilde etkileyecektir, neden mi? En kısa şekli ile İLETİŞİM hepimizin hayatında var olduğundan etkilerini hissedeceğiz.

Merkür’ün etkilediği alanlara bir göz atalım; eğitim, entelektüellik, düşünme, iletişim, anlaşmaların imzalanması, her türlü yazışma (yazı, dergi, gazete, kitap, email), her türlü iletişim cihazları (telefon, televizyon, radyo, internet iletişimi, bilgisayarlar) günlük geziler, kısa yolculuklar, taşıtlar (araba, uçak, tren, bisiklet), komşular, kardeşler, yakın çevre, çeşitli hırsızlıklar, zihinsel kavrayış, beyin ve sinir sistemi, solunum sistemini…

23 Şubat ile 17 Mart arasında neler yapmalı/yapmamalı ?

Elektronik eşya almayı erteleyin…(deneyim ile sabittir) telefon, televizyon, bilgisayar, mp3…v.b.

Bilgisayar yedeklerinizi sağlama alın…(iki ayrı yere yedek almakta yarar var)

Araç değiştirmeyi erteleyin…(mesela arabanızı etki geçtikten sonra yenileyin…)

Aracınızın eksiği var mı kontrol edin, sizi yolda bırakmasın,

Treni veya Uçağı kaçırabilirsiniz, erken yola çıkın, yolda çalışma olabilir…

Kısa seyahatlerde araba arızalanabilir, uçak rötar yapabilir, bavul kaybolabilir, siz kaybolabilirsiniz, elektronik eşyalar çalınabilir, unutulabilir,

Sözleşme, anlaşma ile ilgili konuları retro sonrasında bırakmakta yarar var, yok kesin imzalanması gerekiyorsa birkaç kere kontrolde yarar var,

Bir yere gönderilen evrak, hediye… ulaşmayabilir, yada yanlış yere gidebilir, teyit almakta yarar var (ulaştı mı?)

İlişkilerinde yanlış anlaşılmalar, özellikle yakın ilişkide olduğumuz insanlarla sanki iki ayrı dilde sohbet ediyormuş gibi anlaşmazlıklar olabilir,

Kaybolmuş ve unuttuğunuz eşyanızı bulabilirsiniz,

Randevu iptal oldu üzülmeyin, yeni randevu zamanı sizin için çok daha iyi olacak,

Yakın çevreniz ile iletişim artabilir, eski yılların geçtiği mekânlarda bulunabilirisiniz,

Yeni bitmiş bir ilişki tekrar gündeme gelebilir,

Eksik kalan işlerinize odaklanabilirsiniz,

Pahalı bir eşya alışverişiniz olacak ise erteleyin, aldığınız taktirde bir gün sonra fiyatının düştüğünü görüp üzülebilirsiniz,

İş teklifi aldıysanız, etki geçtikten sonra tekrar düşünün,

Yeni müşteri yerine eski müşterilerinizi arayarak ziyaret edebilirsiniz, daha verimli olacaktır,

Yeni başladığınız bir proje iptal edilebilir, ertelenebilir,

 

Merkür geri hareketteyken burçlara nasıl etki edecek?

Koç ve Yükselen Koç
Balık’taki Merkür retrosu sırasında düşünceleriniz de karışıklık olabilir, aklınız başınızdan uçmuş gibidir. Geçmişi düşünüp devamlı kendinizi huzursuz ve mutsuz hissedebilirsiniz, içe kapanıp evden çıkmayı aklınıza bile getirmezsiniz. Duygusal ilişkileriniz de sorunlar yaşayıp tekrar gözden geçirmek isteyebilirsiniz. Beden sağlığınıza özen göstermeniz gerekiyor bunun içinde spora vakit ayırmalısınız. Ruhsal sağlığınız için meditasyon yapabilir ve doğa da tek başınıza zaman geçirip huzur bulabilirsiniz. Geçmişte kalan anlaşmakta zorluk çekilen kişiler tekrar karşınıza çıkıp korkularınızla sizi yüzleştirirler.

Sevgili Koç, ruhunuzu dinlendirin ve dinlenin…

Boğa ve Yükselen Boğa

Balık’taki Merkür retrosunda arkadaşlarınız ile hiç sebep yokken bir tartışma içine sürüklenip, küsebilir hatta tamamen hayatınızdan çıkartabilirsiniz. Eski yıllardan belki ismini bile hatırlamakta güçlük çekeceğiniz eski bir dost ile karşılaşmanız ve tekrar sık aralılarla görüşmeniz mümkün olabilir. Umutla adım attığınız yeni projelerinizi tekrar gözden geçirmenizde yarar var. Organizasyonlara dikkat! Düğün, nişan, açılış, parti… Her türlü organizasyonda çeşitli aksaklıklar olabilir, listeleri bir daha gözden geçirmekte yarar var.

Sevgili Boğa, arkadaşını hayatından çıkarmadan önce bir kere daha düşün…

İkizler ve Yükselen İkizler

Balık’taki Merkür retrosunda özellikler iş hayatında önemsemediğiniz ayrıntılar sorun yaratabilir. Belirsizlikler, ertelemeler canınızı sıkabilir. Yeni bir işe başlamak için hiç uygun bir zaman değildir. İş ortamındaki çalışma arkadaşlarınız ve yöneticileriniz ile iletişim kopuklukları yaşayabilir, yanlış anlaşılmalar olabilir, önemli olan soğukkanlılığınızı korumanız ve sakin olmanızdır. Kararlarınızın tartıldığı zamandır, eski hatalar tekrar karşınıza çıkabilir. Hiç beklenmedik ani fırsatlar da çıkabilir, retro bitene kadar düşünmeniz gereken süreçtir. Harcamalara dikkat etmeniz gerekir. Özellikle iş yerinizdeki bilgisayar kayıtlarınızın yedeğini alın veya aldırın… Henüz yeni bir işe başlamış ve iş sözleşmesini imzalamanız için insan kaynaklarından size haber gelmiş olabilir, maddeleri okuyun kafanıza takılan soru mu var? Bir bilene sorun, içiniz rahat etmeden hatta Retro geçmeden imzayı atmayın…

Sevgili İkizler, canınızı ne sıkarsa sıksın soğukkanlılığınızı koruyun…

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Balık’taki Merkür retrosunda yabancılar ile ilişkiler de veya uzun yolculuklar da aksilikler ile karşılaşılabilir. Yurtdışı ile ilgili yazışmalar da, telefon görüşmelerin de yanlış anlaşılmalar sorunlar olabilir. Uçak rezervasyonlarınızı tekrar gözden geçirmekte yarar var. Eğitim ile ilgili kaçırılan fırsat beklenmedik şekilde ortaya çıkabilir. Bazı hukuksal sorunlar yaşanabilir. Evliler için eşinizin ailesi ile iletişimde yanlış anlaşılmalar olabilir, sakin olunmakta yarar vardır.

Sevgili Yengeç, yarım kalmış eğitimlerini gözden geçirip tamamlamak için bir fırsat…

Aslan ve Yükselen Aslan

Balık’taki Merkür retrosunda parasal konulara dikkat etmeniz gereken bir dönem, çeşitli aksilikler ile karşılaşabilirsiniz. Umudunuzu yitirdiğiniz geçmişte kalan bir alacağınızın ödemesini alabilirsiniz, fakat kredi başvurunuz reddedilebilir, ortak yatırım kazançlarınızda sorun çıkabilir, eşiniz veya ortağınız maddi anlamda zorluklarla karşılaşabileceği için sizde bu aksiliklere hazırlıklı olmalısınız.

Sevgili Aslan, ortak finans konularında sizin önderliğinize ihtiyaç var…

Başak ve Yükselen Başak

Balık’taki Merkür retrosu ilişkinizi yeniden değerlendirmeniz gereken bir süreçtir. Yeni bir ortaklık veya evlilik ya da ciddi bir ilişkiye adım atılmaması gereken bir zamandır. Uzun süreli bir ilişkideyseniz partneriniz ile aranızda soğukluk olabilir, geçici bir dönemdir. Sözleriniz eşiniz veya ortağınız tarafından yanlış anlaşılabilir ve olmadık tartışmalar çıkabilir, alttan almanızda yarar var.

Sevgili Başak, eşiniz veya partneriniz ile iletişime dikkat…

Terazi ve Yükselen Terazi

Balık’taki Merkür retrosunda iş hayatınız da küçük ayrıntıları gözden kaçırmamaya özen göstermelisiniz yoksa sorunlar çıkabilir. Yarım kalan işlerinizi bu gerileme zamanında muhakkak tamamlamalısınız. İş arkadaşlarınız ile iletişiminize dikkat etmenizde yarar var, minik yanlış anlamalar büyük iletişim kopukluklarına yol açabilir. İş yazışmalarını gönderirken eksik veya hatalı olarak yanlış yere gitmemesi için ikinci bir kontrol de yarar var. Çok çalışıp yorulacağınız bir dönem, yorgunluk önce sinirsel gerginlik ardından sağlık sorunu oluşturabilir.

Sevgili Terazi, her zaman önce sağlıklı olmaya özen gösterin ki gerisi gelsin…

Akrep ve Yükselen Akrep

Balık’taki Merkür retrosunda geçmişte kalan aşk ilişkisi yeniden başlayabilir. Aşk konusunda karar verilmemesi gereken bu süreçte yanlış anlaşılmalar mümkündür, soğukkanlılığınızı yitirmeden sakin olmanızda yarar var. Yani bir aşk ilişkisine başlanmamalı, retro dönemini birbirinizi tanıyarak geçirebilir ve ani karar vermemiş olursunuz. Kumar, borsa ve şans oyunlarında riske girmemeye çalışın, yanılgıların çok yaşanacağı bir zaman, dikkatli olun. Çocuklarınız ile yakından ilgilenmeniz gerekebilir.

Sevgili Akrep, suyu akışına bırakıp, retrodan sonra yapılacak listesine göz atın …

Yay ve Yükselen Yay

Balık’taki Merkür retrosunda ev ve aile ile alakalı konularla uğraşabilirsiniz. Evde herhangi bir yenileme veya tadilat için hiç uygun bir zaman değildir. Ayrıca yeni bir ev almak veya taşınmak için de retronun geçmesini beklemeniz de yara var, yaptığınız planların arapsaçına dönmesi mümkündür. Anne veya babanızın bu dönemde sağlıklarına dikkat etmeleri ve sağlık kontrollerini aksatmamaları gerekmektedir.

Sevgili Yay, yuvanı değiştirmeyi retrodan sonraya bırakmanda yarar var…

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Balık’taki Merkür retrosunda iletişimde aksilikler yaşayıp yanlış anlaşılırsınız. Özel hayatınızı yeniden organize edip, geleceğe yönelik planları dikkatlice yapmalısınız. Kardeşleriniz, komşularını ve yakın çevre ile iletişime dikkat, ağzınızdan çıkan kelimeleri iyi seçin. Bu retroda yolculuk yapmayın derim ama yapılacaksa da öncelikle bileti ve yanınıza alacaklarınızı tekrar tekrar gözden geçirmenizde yarar var. Sözleşme ve anlaşmalar da ani değişiklikler olabilir emin olmadan imzalamayın.

Sevgili Oğlak, retroda dinlen ve geleceği yeniden yazmaya başla…

Kova ve Yükselen Kova

Balık’taki Merkür retrosunda parana sahip çıkmanda yarar var. Maddi ve manevi kaynaklarda aksaklıklar, gecikmeler, sıkıntılar, ertelemeler oluşabilir. Temkinli ve sakin olmanda yarar var. Alışverişi, zam istemeyi, borç almayı retro sonrasına ertelemek mümkünse her şey istediğin gibi olacaktır.

Sevgili Kova, listeni yap ve retro sonrası alışverişe çık…

Balık ve Yükselen Balık

Balık’taki Merkür retrosunda zihinsel karar vermek, harekete geçmek zorlaşır. İşleriniz de aksamalar ve motivasyon eksikliği yaşarsınız. Bu dönemde beklemeli ve hiçbir şey için acele etmemelisiniz. Her şey üstünüze üstünüze geliyor gibi olabilir ve sinirli, gergin olabilirsiniz. Sabırlı olup, retronun geçmesini beklemekte yarar var.  Dış görüntünüz ile ilgili değişikler içinde Merkür’ün ileri harekete geçmesini beklemek daha uygun olacaktır.

Sevgili Balık, sakin ol ve retro sonrasını bekle…

Merkür ile eksik yarım kalmış işlere odaklanıp tamamlanma zamanı… Balık’taki BİLGELİK ve Merkür’deki İLETİŞİMİ bir araya getirip SABIRLI bir şekilde adımlarımızı atmamız, bizlere gereken imkanları sağlayacaktır…

Günleriniz ışıl ışıl tüm yıldızlarla birlikte parlasın…

Nur Banu Telci

banu.telci @neoder.org

 

 

https://www.neoder.org/wp-content/uploads/2013/03/AstroNEOloji.jpghttps://www.neoder.org/wp-content/uploads/2013/03/AstroNEOloji-150x150.jpgneoadminAktüelastroloji,astroneoloji,merkür,nur banu telci,retro
23 ŞUBAT - 17 MART 2013 Merkür geri harekette ise hayatımızda neler olacak? Merkür 23 Şubat ile 17 Mart arasında Balık burcunda geri hareket ediyor. Bu süreyi nasıl değerlendirmeliyiz? Öncelikle ruhsal taraftan baktığımız da geri giderken geçmiş konular ile ilgili bir çekim vardır, Balık burcunda geri giderken ruhunuzun derinliklerinde geçmişe ait unutmak istediğiniz,...