FacebookTwitterGoogle+Share

Baharın gelişi bahanesidir yorgunlukların. Tıbbi, psikolojik, psikosomatik her rahatsızlığın yükünü bahar ayları çeker “Bahar Yorgunluğu” kavramıyla. Havaların ısınmasıyla birlikte birçok kişi eklem ağrılarından, halsizlikten, sürekli uyku isteğinden bahseder. Bahar aylarında genelde sıkça karşılaşılan bir durum olan yorgunluğun nedeni insan metabolizmasında gerçekleşen bazı değişikliklerden kaynaklanır. Bahar mevsiminde havadaki elektrik yükü artar. Bu yük havada bulunan pozitif ve negatif yüklü iyonlar aracılığıyla taşınır ve mevsim değişikliklerinde taşınma sırasında vücutta birtakım değişiklikler ortaya çıkabilir.

Yorgunluğunuzun sebebi baharsa masum kabul edilebilir bir neden olarak görebiliriz. Ama yorgunluğunuzun sebebi vücudunuzda yaşadığınız ve sizi yoran psikosomatik (Tıpta teşhisi konulamayan vücut sinyalleri) belirtilerden biri ise bu durumda bu yorgunluğunuzun yaz aylarına da sıçraması muhtemeldir. Bunu anlamanın tek bir yolu var. Hayatınızın özellikle son 6 ayının gözlemini yapmak. Şimdi rahatça oturduğunuz yerde gözlerinizi kapatın ve son 6 aylık döneminizi gözden geçirin.

Yaşadıklarınız arasında, kronikleşen ya da teşhisi konulamayan sağlık problemleri var mı? Periyodik olarak aynı tipte insanlarla, aynı ilişkileri yaşıyor ve aynı sonuçlara mı ulaşıyorsunuz? Maddi açıdan kazandığınız paranın bereketi var mı? Yoksa günler, saatler içinde elinizden uçup gidiyor mu? Belli belirsiz zamanlarda baş ağrıları yaşıyor musunuz? İnsanların çok kolay elde ettiği şeyler sizin gözünüzde mi büyüyor? İletişim sıkıntınız olduğunu düşünüyor musunuz? Yaşınız 30’lara dayandı ve siz hala bekâr mısınız? Enerjiniz herkesinkine göre daha mı düşük?

Bu sorulardan bir ya da birkaçına cevabınız “Evet”se durup düşünmeniz gereken bir noktadasınız demektir. İnanın bunların suçlusu “Bahar”dan başka her şey olabilir. Bu gibi durumların çözümünde bir “hipnoterapi” metodu olan Regresyonla harika sonuçlar elde edebiliyoruz.

Biz psikologların ve kişisel gelişim uzmanlarının uyguladığı bu teknikte; kişinin bilinçaltı kayıtlarına inilerek, yaşamda meydana gelen kısır döngüleri ile ilgili kayıtları silebiliyoruz. Sonrasında; kişinin bilinçaltı kayıtlarından bu düşüncenin silinmesi kısır döngünün kırılmasında ve fırsat yaratımında muhteşem sonuçlar doğurabiliyor.

Olumsuz bilinçaltı kayıtlarını olumlularla değiştirmek kişide tarifi imkânsız yeni güdülenmeler oluşturuyor. Regresyon hipnoterapisinin kullanım alanlarıyla alakalı oldukça fazla soru alırım.  Bazen danışanlarım sorarlar; bu X kişinin bana dönmesini sağlar mı? Cevabım her zaman nettir. Eğer bilinçaltında senin onu hak edip hak etmediğinle alakalı kilit bir olay varsa ve sen bunu çözümleyebilirsen, Yüce Yaradan’ın da verdiği izinle dönmemesi için hiç bir sebep yok. Anlatılmaz yaşanır bu terapi için biçilmiş kaftan olan bir söz.

Sonuçlara sizler de inanamayacaksınız.

https://www.neoder.org/wp-content/uploads/2013/03/996-Bahar-Yorgunlugu.jpghttps://www.neoder.org/wp-content/uploads/2013/03/996-Bahar-Yorgunlugu-150x150.jpgneoadminGelişim-Yaşambahar,bahar yorgunluğu,geçmiş,regresyon,yorgunluk
Baharın gelişi bahanesidir yorgunlukların. Tıbbi, psikolojik, psikosomatik her rahatsızlığın yükünü bahar ayları çeker “Bahar Yorgunluğu” kavramıyla. Havaların ısınmasıyla birlikte birçok kişi eklem ağrılarından, halsizlikten, sürekli uyku isteğinden bahseder. Bahar aylarında genelde sıkça karşılaşılan bir durum olan yorgunluğun nedeni insan metabolizmasında gerçekleşen bazı değişikliklerden kaynaklanır. Bahar mevsiminde havadaki elektrik yükü...