FacebookTwitterGoogle+Share

İster aşk, ister ikili ilişkiler, ister para ile ilişkiniz…

Hangisi ile ilgili açık kalmış dosya ya da dosyalarınız varsa, kapanması için iyi bir zaman… Çünkü açılacak…

Aşk, büyülü kelime…

Büyülü kelimenin gezegeni Venüs bu dönemde Oğlak burcundaki ziyaretini uzun tutmaya karar vermiş görünüyor. Bu ziyaret sırasında bizlerin de geçmişten gelen eksik tamamlamadığımız, yok saydığımız, hatta unuttuğumuz kalp kırıklıkları ile arada hüzünlü bir parça dinlerken bile anımsanan aşk hikayelerini, anlaşmazlık yaşadığımız ikili ilişkileri, para ilişkilerini altın tepside önümüze getiriverecek.

21 Aralık son saatlerinde tam Oğlak burcundan bir iki günde Kova burcuna geçişi beklenirken geri dönüp kararlı ve disiplinli bir bakışı sunacak bizlere kim bilir… 31 Ocak son saatlerinden itibaren geri hareketi son bulmuş olacak… tabi bu tarihlerin öncesi ve sonrasın da kişisel horoskopumuzdaki etkileri ile birlikte hayatımızda yerini hissettiriyor olabilir.

Horoskoptaki her ifadenin aslında hem olumlu hem olumsuz yönü mevcuttur. Önemli olan kendi gözbebeklerimizden hayata nasıl bakıyoruz ve bu astrolojik ifade her ne ise hayat planımızda nasıl değerlendireceğiz???

Dualite gereği olumlu veya olumsuz diye nitelendirdiğimiz durum, aslında bizim bakış açımıza ve enerjimize göre değişecektir.

Çince de Kriz sözcüğünün Tehlike ve Fırsat karakterlerinden oluştuğunu biliyor muydunuz? ! Gezegen açıları tehlike mi? fırsat mı? karar sizin…

Venüs denildiğinde ilk akla gelen aşk olsa da, güzelliği, ilişkileri, tutkuları, ortaklıkları, sanatı, estetiği, parayı, dengeyi, dekorasyonu, üşengeçliği, manipülasyonu, kibirliliği, nefse ve zevke düşkünlüğü… de içinde barındırır.

Oğlak burcu ziyaretinde geri gideceği için Venüs’ün ifade ettiği konularda daha ciddi, mesafeli, çekingen ve bir geri çekilme ile bastırılmış duyguların inatçı bir tavır ile ifade edilebileceğini de göz ardı etmemeliyiz. Ayrıca reddedildiğimizi düşünüp, sevilmeme korkumuzun da su yüzüne çıkacağı zamanlar olduğunu hatırlatmak isterim.

Oldu o zaman 40 güne yakın bir sürede ne yapalım? Mağaraya mı çekilelim diyebiliriz… aslında hiç te fena olmaz diyebilirim… lakin bu mağara içimizdeki mağara olmalı, tabi ki hayatı donduralım, geri hareket bitince devam ederiz diye bir yaklaşım değil ifade edilen, gözlemleyin… kendi gözbebeklerimize güvenelim ve gözlemleyelim hayatımızı… gözden geçirelim…

Geçmişte terk ettiğimiz sevdiceğimiz mi vardı, ya da bizi terk eden… geri döndü ”tekrar deneyelim” diyor…”neden şimdi”  sorusu yerine “bana ne hissettiriyor, ne ifade ediyor” sorusunu sormalıyız…

İntikam veya acıma duygusu ile değil… sadece sevgi ile karar vermelisiniz… en önemlisi de merkez de kendinizi tutup karar verin… biten bitmiş ise sevgi ile elveda demek yeterli olabilir… Hala karşılıklı bir şeyler hissediliyorsa, o zaman başlasın yeniden… En önemli kriter bence net ifade kullanmamamız hem bizi hem karşı tarafı bloke edecek ve enerjimiz altüst olacaktır.

Bu arada doğum haritamızda da Venüs geri harekette ise bu hiç te yabancı olduğumuz bir durum değil… hep eski aşklar gelir, alışkınım diyebiliriz…

Marlynn Longston “Kırılacak 206 tane kemiğimiz varken, aptalın biri gelir kalbinizi kırar.” demiş, bu cümleye katılmıyorum… Aptalın biri demek ve suçu karşıya atmak, sorumluluğu da karşı tarafa bırakarak, hep kırılmaya karşı bal mumlu davetiye çıkartmak… Hemen ayna karşısına geçip kendimize bakmalıyız ki gerçek aptalı görelim…

Gördük mü? Tamam o zaman aptallık yapmayacağımız paylaşımları hayatımıza çekmeden önce eksik gördüğümüz veya henüz göremediğimiz her ne ise, özellikle geri hareketin son günlerinde Venüs bize yardımcı olacaktır, önemli olan farkına varacak mıyız?…

Doğum haritanızı bilmiyorsanız, (Venüs Oğlak burcunda hangi evinizde olacak bilmeyeceğiniz için) o zaman önce Yükselen burcunuza göre okumanızı öneririm…

Yükselenimi de bilmiyorum diyorsanız Güneş burcunuza göre okuyun diye önerebilirim…

Güneş burcunuz (doğduğunuz gün/ay karşılığı olan burç)

Yükselen burcunuz (doğduğunuz saat in karşılığı olan burç)

Ay burcunuz (doğduğunuz gün ve saatte ay hangi burçta ise olan burç)

 

Venüs geri hareketteyken burçlara nasıl etkileyecek?

Koç

Oğlak burcunda Retro yapan Venüs kariyer hayatınız da üstleriniz ile ilişkilerinizde temkinli olmanız da yarar var diyerek başlıyor. Kendi işinizi yapıyorsanız, müşterileriniz ile iletişimde net, anlayışlı ve büyük resme bakabilen bir yapı ile Retro zamanını geçirmenizi önerebilirim. Gecikmeler ve anlaşmazlıklar yüzünden güven kaybı olabileceğini düşünebilir ve yaşayabilirsiniz. Bu dönemde oluşabilecek anlaşmazlıklarda sakin bir şekilde size olabilecek yararı görmeye odaklanmanız gerekiyor. Aile büyükleri ile ilişkilere dikkat.

Geçmişte hayalini kurduğunuz kariyer planınız da neden ilerlemediniz? Hatayı başkasına atmayın ve artık suçlamayı bırakın… ne ol’mak istiyorsunuz?

Boğa

Venüs Oğlak burcunda Retro yaparken yurtdışı ile bağlantılı işleriniz, yüksek öğrenim, seyahatler ve yayıncılık konularında atacağınız adımları Retro sonrasına bırakmanız daha uygun olabilir. Kitap yazmış ve çıkartmayı düşünüyorsanız veya uzun zamandır vermeyi düşündüğünüz bir eğitim mi var, en doğrusu Şubat ayından sonraki tarih olarak netleştirmeniz daha iyi olur. Uzun uzun seyahatler için rezervasyon değişikliğini unutmayın. Ne yapabilirsiniz, yazdığınız kitabın son değişikliklerini kontrol edip, düşen enerjinizi yükseltmek için kendinize zaman ayırabilirsiniz. Partnerinizin ailesi ile iletişiminize dikkat etmenizde yarar var.

Retro sonrası adımlar için yapılacaklar listesi hazırlamanın tam zamanı…

İkizler

Venüs’ün Oğlak burcu Retro zamanın da ortak gelirler, tahsilatlar, miras, kredi gibi konularda yanlış anlaşılmalar, gecikmeler gündeme gelebilir. Siz siz olun bu konular ile ilgili acil yapılması gerekenler için geçmişten aldığınız derslere (deneyimlere) güvenerek hareket edin, lakin acil değilse Şubat sonrasına bırakın gitsin… İlişkinizde farkında olmadan tutuculuğunuzu abartıp, kıskanç ve manipülasyon yapıyorken kendinizi bulabilirsiniz.

Ortak gelirlerinizdeki gecikmeler retro sonrası düzene girecek…

Yengeç

Oğlak burcunda Venüs Retro yaparken ilişkinizde veya evliliğinizde güven problemleri yaşayabilirsiniz. İlişkilerinizi sürdürmekte ve dengede tutmada sorunlar çıkabilir. Ortağınız veya eski eşiniz ile süren davalarınız varsa anlaşmazlık veya sorunlar görülebilir. İlişkide veya ortaklıkta imza atacaksanız, Şubat sonrasını beklemenizde ve doğum haritanızı kontrol ettirmenizde yarar var 2014 için…

Geçmişten gelen bir sevgili aklını karıştırabilir…

Aslan

Venüs Oğlak burcunda Retro yaparken çalışma arkadaşlarınız, çalışanlarınız işten ayrılabilir ve onların işleri de size kalacağı için aranız bozulabilir. Hizmet sektöründe çalışıyorsanız yanlış anlaşılmalara özellikle dikkat etmelisiniz, söylemek istedikleriniz yanlış anlaşılabilir. Bu dönemde başkalarından önce kendinize odaklanın, “aa ben ormanlar kralıyım demeyin” her zaman başkalarını kendinizden önce düşünüp, göstermezsiniz…

İş ortamında kendi çıkarlarınızı koruma zamanı geldi gibi…

Başak

Retro Venüs’te ve Oğlak burcunda ise kurallar hoş gelmemiş diyelim mi? Aşk hayatınızda daha kuralcı, disiplinli ve anlayışsız olma olasılığınız var aman dikkat… Güven problemi yaşayıp hayatı hem sevgilinize hem kendinize zehir edebilirsiniz. Birbirinizi anlayabilmeniz açısından çözüme odaklanmanız daha güzel olmaz mı? Çocuğunuz varsa, ilişkilerinizde gerilimli zamanlar yaşayabilirsiniz, daha hoş görülü olmanızda yarar var. Şans oyunları oynayacaksanız, minimum düzeyde oynamak uygun olabilir.

Hobiler mi? evet tam zamanı, içinizde bir cevher olabilir…

Terazi

Gezegeniniz Venüs Oğlak burcunda Retro yaparken ev, aile yaşamınız da anlaşmazlıklar yaşanabilir. Aile büyükleriniz hiç olmadıkları kadar hayatınıza karışabilirler, dinleyin… dinlemekten hiç bir zaman zarar görülmemiş. Bu sohbetler sırasında enerjim düştü diyorsanız, o enerjiyi yükseltmekte sizin elinizde biliyorsunuz, tekrarlamaya gerek var mı? Bu arada aile büyükleri eski kapanmamış dosyaları da açabilirler, kapatın artık o dosyaları, hemde bir daha hiç açılmamacasına…Evinizi mi değiştireceksiniz, ya da dekorasyon da yenilik mi?, Şubat sonrasını beklemek daha uygun olur.

Dinlenmeniz gereken bir dönem…

Akrep

Oğlak burcunda Retro yapan Venüs iletişim evinizde gerçekleşecek ve yakınlarınız, kardeşleriniz ile yakın ilişkilerinize dikkat etmenizde yarar var. En çok da kendiniz ile iletişimiz önemli… Yazışmalarınızı gözden geçirin, yolculuklarınızı planlayın, internet ortamında iletişime/iletişimsizliğe dikkat edin… Adım mı atacaksınız Şubat sonrasına erteleyin.

Sözleşme mi imzalayacaksınız, tüm maddeleri gözden geçirin…

Yay

Venüs’ün Oğlak burcundayken Retro yapması, hayalci değil de gerçekçi bir bakış ile maddi gelirlerinizi arttırmak için planlarınızı yapabileceğiniz bir dönem, geçmişte hangi hataları yaptınız? Ve bu hatalar nasıl tecrübe oldu, bunu hatırlayın ve Şubat sonrası adım atın… Zaman sahip olduklarınızın değerini bilip, sahip çıkma koruma zamanı ve ardından adım atacağınız zaman da gelecek.

Maddi kaynakların dışında manevi kaynaklarınızı hiç düşündünüz mü?…

Oğlak

Oğlak burcunda gerçekleşecek olan Venüs Retrosu ve siz… ilişkilerinizde ve aşk hayatınızdaki değer olgusuna odaklanma vakti geldi… Evet çekiciliğiniz arttı, eski aşklar, yeni aşklar tam bir cümbüş hali gibi görünüyor… Değerinizi ne zaman anlayacaksınız? Belki bu Retro tam zamanı, değer yargılarınızı gözden geçirmek için…Dış görüntünüz (estetik, kuaför,…gibi) ile ilgili değişiklik yapmak istiyorsanız ertelemenizi öneririm, geri hareket sırasında yaptığınız görsel değişiklik sonrasında hoşunuza gitmeyebilir. Süre gelen ilişkileriniz ile ilgili düşünebilir, gözden geçirebilirsiniz, fakat olumlu veya olumsuz herhangi bir adım atmamanız gerekir.

Açık dosyaların gözden geçirilip kapanma zamanı …

Kova

Venüs Oğlak burcunda Retro yaparken ya sizin ya da sevgilinizin gizli saklı işleri su yüzüne çıkıyor. Bu dönem ilişkiye, ortaklığa bakış açınız değişebilir, sırların ortaya çıkışı hayat felsefenizi değiştirebilir. Hayatınızın denge de olmayan kısımlarını dengeleme ihtiyacı içinizi kemirecek ve adımlar atabileceksiniz. Karmik ilişkiler veya geçmişten gelen sevgililer karşınıza çıkabilir. Kabul edin ve yola devam edin, kalan kalır, giden gider ve hatırlatma için gelmesi gereken zaman da kapınızı çalar, işte önemli olan neyi hatırlatmasını istemiştiniz?!! Tam zamanı, işte Venüs geri giderken size zaman tanıyor, değerlendirin.

Hayat sizin, nasıl bir insan ile yol da yürümek istiyorsunuz? Kendi mağaranızda iken karar verin ve Şubat sonrası uygulamaya geçmek için adım atın…

Balık

Venüs Oğlak Retrosu sırasında eski arkadaşlarınız ile karşılaşıp geçmiş hakkında sohbet edebilirsiniz. Organizasyonlara katılıp, yeni insanlar tanımak ve iletşimde bulunmak için pek doğru zaman olmayabilir, yanlış anlaşılmalar iletişimi zorlayabilir. Aktivitelerde eksiklikler, hatalar, yanlış rezervasyonlar birbirini izleyebilir. Umutlarınız, hayalleriniz, geleceği oluşturabilmek adına niyetleriniz bir listesini yapın ve adımları Şubat sonrasına bırakın.

Düşünün…ve planlamayı Retro sonrasına bırakın…

 

Retrolar sayesinde hayatın koşturmacası içinde görmediğimiz ne varsa görme, kabul etme ve değiştirme imkanı ile karşılaşıyoruz…

Hayatımızın mimarı biziz, astroloji ve diğer her şey o mimari eseri ne kadar isteyip istemediğimizi anlamamıza yardımcı oluyor…

 

Günleriniz ışıl ışıl tüm yıldızlarla birlikte parlasın…

Nur Banu Telci

banu.telci @neoder.org

 

https://www.neoder.org/wp-content/uploads/2013/12/venus-1024x768.jpghttps://www.neoder.org/wp-content/uploads/2013/12/venus-150x150.jpgneoadminAktüel2014 falı,astroloji,nur banu telci,venüs retrosu
İster aşk, ister ikili ilişkiler, ister para ile ilişkiniz… Hangisi ile ilgili açık kalmış dosya ya da dosyalarınız varsa, kapanması için iyi bir zaman… Çünkü açılacak… Aşk, büyülü kelime… Büyülü kelimenin gezegeni Venüs bu dönemde Oğlak burcundaki ziyaretini uzun tutmaya karar vermiş görünüyor. Bu ziyaret sırasında bizlerin de geçmişten gelen eksik tamamlamadığımız,...