FacebookTwitterGoogle+Share
Rüya: Deniz – Ekim 14th, 2014 at 13:06

Nesrin hanım Merhaba
Genç kızlığımın geçtiği evimizin balkonundayım. Elimde beyaz bir yastık onu ipe asıyorum. Asarken de gözüm yan binanın balkonuna kayıyor. Balkonda siyah bir silüet var. Çocukluk sevgilim balkonda ben şaşırıyorum. O beni mi izliyormuş diyorum.
Sonra eşim geliyor. Benim üstümde kırmızı pijamalar var. Saçlarımı iki yandan toplamışım. Kızıl ve dalga dalga saçlarımla küçük kız çocuğu gibiyim. Neşeli ve kahkaha atarken görüyorum kendimi. Eşimle balkonda dans etmeye başlıyoruz. Gözüm yine balkona takılıyor. Yine orada ve “Mehmet” bizi mi izliyor diyerek şaşırıyorum. Karanlıkta ve uzaktan izliyor. Balkonda sardunyaların arasında eşimle dans etmeye devam ediyoruz.
Sonrasında şu an tanıdığım bir adam ve ben ortamızda bir erkek çocuk ellerini tutmuşuz yürüyoruz.
Biz bu adamla aylar öncesinde rüyamda evlendirildik. Hatta ben nikahtan kaçıyordum. Şimdi çocuğumuz olmuş. Gerçek hayatta ise bu mümkün değil. Duygusal olarak sadece arkadaşım olan bir adam.
Hayırlara çıksın diyerek yorumunuzu ve cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum.
Şimdiden teşekkür ederim.
Sevgiyle

Analizi: Ekim 15th, 2014 at 00:46,

Merhaba Deniz Hanım,

Bilinçaltınızda EŞ kavramı ve durumu biraz karışmış görünüyor. Üç adam var, birisi geçmişi, birisi şu anı, birisi de geleceği sembollüyor durumlarıyla çünkü.

Gençkızlığınızın evindesiniz, yastık evlilik hayatınızı sembollüyor ve beyaz bir yastık, temiz… Ama onu ipe asıyorsunuz. Yani sen bi dur askıda demişsiniz. Dur bi seni gözden geçireyim dercesine…

Şu an bulunduğunuz hayat-evlilikle ilgili bilinçaltınızda sorgulama var gibi görünüyor. Doğru karar verdim mi, mutlu muyum, dışarıda, yan hanelerde durum nedir acaba, diye sorularınız var. Kırmızı yaşam enerjisidir, pijamalarınızla evinizde eşinizle çocukça bir mutluluğunuz var, lakin Mehmet’i merak ediyorsunuz yine de. Evliliğinizi biraz çocukça buluyor olabilir misiniz? Doğru mu karar verdim diye gözden geçiriyor olabilir misiniz? Acaba gerçek hayatta Mehmet’i hala görüyor musunuz, ya da o sizi düşünüyor olabilir mi?Onun düşüncesi rüyanıza yansımış da olabilir mi? Bu sorulara tam özünüzden kendinize samimi cevaplar ile bir bakın…

Gelelim rüyanızda evlendirildiğiniz adama… Sadece duygusal arkadaşınız olduğunu zihnen söyleseniz de, aranızda bir çekim olduğu muhtemel. Bu sizden olmasa sa ondan gelen bir enerjiyle oluşmuş olabilir. Siz ona yakınlık gösterirken o ya da siz bir anlığına ” ah eş olsaydık ya” hissedişi bile bilinçaltı kaydı yaratır. Unutmayın ki, bilinçaltında doğru yanlış etik değerlendirmesi yoktur. Kaba tabirle bilinçaltı dünyası, bizim zihin kalıplarımıza göre tam bir kural tanımaz çılgındır ve güdülere dayalı egoya hizmet eder. Her bir istek onun için emirdir. Yapma kelimesindeki MA ekini algılamaz ve yapar.

Bu rüyanız, muhtemelen kendi evliliğiniz ile dış dünya arasında bir kıyas yapma durumunun yansıması olmuş. Fakat sadece bu rüyanız değil daha önce rüyanızda evlendirildiğinizi de dikkate alırsak iç dünyanıza ve yansıması olan davranışlarınıza biraz dikkat!!!!! Bu dikkat aman yapmayın anlamında değil, tam aksine incele- anla- keşfet- farket uyarısında bir sözcük. Fark edin ki, şifalandırın…

Gandinin meşhur cümleleri ile devam edelim.

Düşüncelerine Dikkat ET Davranışın Olur
Davranışlarına Dikkat ET Alışkanlıkların Olur
Alışkanlıklarına Dikkat ET Karakterin Olur
Karakterine Dikkat ET
Kaderin OLUR!

Mutlu gelecekler, huzurlu rüyalar diliyorum…

Nesrin Dabağlar

Alttaki linkteki yazıma bir göz atın lütfen…
http://www.neoder.org/?p=1035

Deniz – Ekim 15th, 2014 at 15:05

Sevgili Nesrin hanım

Rüya yorumunuz isabetli olmuş. Teşekkür ederim.
Evet, son dönemlerde evliliğimi ve kendimi çok sorguluyorum. Yorgunum. Mehmet denen şahısla hiç bir alış verişim yok. Uzun yıllardır görmediğim biri. Ve rüyamda görene kadar unuttuğum biri. Ancak haklısınız diğer eşlerin hanımlarına davranışlarını inceleyip sorguluyorum. Lakin eşimi kaybetme korkum yüksek. Hem hakettiğim değeri nasıl görürüm hem de evliliğimi nasıl yenilerim diye sorguluyorum.
Rüyamda evlendirildiğimi gördüğüm şahsa gelince böyle bir düşüncem olmadı. Hissim de olmadı. Sadece eşimi eleştirirken onu da Bu erkeklerin hepsi çocuk yahu diyerek eleştirmişimdir. Evlendirilme konusunda ki rüyamda ise evlilikten kaçıyordum ancak yine de evlenmiştim. Bende bunu çözemedim.
Yorumunuzdan anladığım kadarıyla kendimi şifalandıramazsam evliliğimi kaybedebilirim. Hayrımıza olmayan enerjiler zaten bizi bırakır gider.
Linkte ki yazınız 3 gündür önümde ve öylelikle size yazmaya karar verdim.

Tekrar teşekkür ederim.

Ekim 15th, 2014 at 21:37

Merhaba Deniz Hanım,

Eşinizi kaybetme korkunuzun temeline inmeli ve bu korkuyu nötrleştirmelisiniz. Korku enerjisi en yüksek enerjilerden birisidir ve enerji alanınızda delik açar. Bütünlüğünüzün bozulması ise o korkunun yaşanma ihtimalini arttırır. Evren bir ayna gibidir çünkü, negatif ya da pozitifi algılamaz, neyseniz onu size yansıtır.

Zorla evlendirildiğiniz rüya için şunu söyleyebiliriz; bu durum o kişinin bilinçaltının isteği olabilir. Bilinçaltları kişilerin zihinlerinden habersiz iletişim kurabiliyor. Yani aslında zihin seviyesinde sizin ya da adamcağızın da bir isteği olmamıştır muhtemelen.

“Bu erkeklerin hepsi çocuk yahu” cümlenize dikkat !! Bu bir genellendirmedir ve genellendirme kullanmak doğru değildir. Her olay, her kişi, her ilişki, her an özgün ve tektir. Genellendirme yapmanız bilinçaltınız tarafından emir olarak algılanırsa kendini gerçekleştirir. Sözcükler büyüdür deriz biz, sebebi budur aslında. Kimse bize bir şey yapmaz, biz sözcüklerimizle yaratırız.

Evet, kendinize dönük farkındalıklarınızı geliştirmelisiniz. Evliliğinizi kaybetmeniz, hayatınızdaki bir sürü olasılıktan birisidir. Siz korku, şüphe, önyargı, tatmin olmamış duygularınızın kaygısıyla bu olasılığı arttırırsınız. Size bir kitap önereceğim… Toltek Dört Anlaşma… Alttaki linkte kitabın bir özeti mevcut. Başucu kitabınız yapın, uygulayın, kesinlikle bilinçaltınız konusunda yüksek fayda sağlayacaktır size…

Hayatınızdaki herşeyin sizin ÖZ’ünüzün hizmetinde olduğunu sevgiyle hatırlatıp, Özünüzün her an farkında olmanız dileğiyle mutlu gelecekler diliyorum…

Nesrin Dabağlar

Ekim 15th, 2014 at 22:10

Çok teşekkür ederim.Yazdıklarınızı dikkate alacağım.
Sevgiyle

https://www.neoder.org/wp-content/uploads/2015/01/krgn.jpghttps://www.neoder.org/wp-content/uploads/2015/01/krgn-150x150.jpgneoadminRüya Analizirüya,rüya analizi,rüya yorumu
Rüya: Deniz - Ekim 14th, 2014 at 13:06 Nesrin hanım Merhaba Genç kızlığımın geçtiği evimizin balkonundayım. Elimde beyaz bir yastık onu ipe asıyorum. Asarken de gözüm yan binanın balkonuna kayıyor. Balkonda siyah bir silüet var. Çocukluk sevgilim balkonda ben şaşırıyorum. O beni mi izliyormuş diyorum. Sonra eşim geliyor. Benim üstümde kırmızı pijamalar...