FacebookTwitterGoogle+Share
Güneş ve Ay

Güneş ve Ay

Güneş ile Ay hayat enerjimizde çok önemli iki gezegendir. Güneş yaşam diriminin temel enerjisini verir. Güneşin yaydığı yüksek enerji dalgaları ile dünya üzerinde besin kaynakları döngüsel olarak zincir oluşturur ve tüm tabiatı besler. Güneş, Yaşamın dört elementinden Ateşi simgeler. Toprak, su, havanın birlikte oluşturduğu moleküllere ateş müdahale ettiğinde ısı salınımı (Term) sonucu yaşam başlar. Ay ise güneşin ışığını yansıtarak ayna görevi yapar ve yaydığı çekim kuvveti ile suyu yönetir. Dünyada gelgit olayı ile gözlemlenen bu etki, bedenimizde de hormonal sıvıları yükseltip alçaltarak duygularımızı yönetir. Bizler insan olarak güneşten aldığımız temel yaşam dirimi enerjisini, duygu sıvılarımızla sentezleyerek kendi yaşam hikayelerimizi yazar ve yaşarız. Yaşam seçimlerimiz için tam olarak özgür müyüz; Hayır… Peki tam olarak tutsak mıyız, Hayır… Büyük paradoks değil mi?

Peki, Ay’ın aynı zamanda yaşamımızda KİRA olgusunu da yönettiğini biliyor musunuz?

Evet, hayatımızda pek çok şey için kiracı, pek çok şey için de evsahibiyiz. Dünyada bedende olmak bir kiracılık gibidir ruh için. Ruh bedeni kiralar ve içinde deneyimler, öğrenir pek çok şeyi. Ulaşması gereken de bir nokta vardır ki, zurnanın zırt deliği gibidir bu nokta… İçinde kirada durduğumuz evin sahibi olabilmek… Yani insan duyguları nedeniyle nefsaniyeti ile cebelleşerek bedeninin sahibi olma gayretindedir. Bu yolculuğu yapan şey ise Ruhtur… Beden ruh için bir aynadır. Ruh, beden yüzeyinde kendini görmeye çalışır. Kiracıdır… Mülke sahip olabilmek, bilgelik gerektirir bu kiracılık yolculuğunda…
Bu yolculuk sırasında bizlerin tıpkı ay gibi yansıtıcı olduğumuzun farkında mıyız diğer insanlar için? Diğer insanlar da bizim için yansıtıcı. Birbirimizi birbirimizin yüzeyinden görmeye çalışan kiracılarız… Ve son zamanlarda birbirimize yaptığımız aynalıkta ciddi bulanmalar, kirlenmeler, kırılmalar var.

Ay Güneşin Aynasıdır

Ay Güneşin Aynasıdır

Son günlerde danışanlarımızda kuvvetli baskı ve ruhsal bozulmalarda artış yaşıyoruz bu yüzden, pek çoğumuz bunun farkındadır. Eskiden zamana bırakılıp halledilecek pek çok sorun için alarm zilleri çalıyor, evren baskı yapıyor, çabucak hallet, hadi diyor. Aynanın yüzeyini temizle derhal!
Bu sorunların temsil ettiği pek çok durumun aslında KİRACILIK enerjisiyle ilgisi olduğunu bir şaman mesajcısı olan tanınmış bir diyetisyen arkadaşımdan uyarı ve bilgi olarak aldım bir kaç gündür. ..
Efendim kısa ve öz mesajı aktarmaya çalışayım sizlere, biraz karmaşık gibi görünüyor olsa da…
” Sevgili ruh, hayatına, duygularına, acılarına dön bir bak, hangi konuda hala kiracısın, hangi alanına hala sahip çıkıp ev sahibi olmadın, borcun varsa kapat, ödemen gerekeni öde, kontratının gereken maddelerini yerine getir, kesinleştir ve kendi evinin sahibi ol artık. Kiracılık kontratlarını bitir, tapunu al. Şu soruları sor kendine:

*Varlığına sahipmisin gerçekten yoksa sair nedenlerle kiraya mı verdin? Hangi konularda, hangi duygun nedeniyle bir başkasına esirsin?

* Nefesine sahip misin gerçekten, onu dolu dolu bütünüyle kullanıyor musun? Tam kapasiteye ne zaman geçmeyi düşünüyorsun, nefesin hangi duygularının kiracısı hala?

* Egona sahip misin, hangi kişisel önemliliklerinin kiracısı olarak egonu kullanıma verdin ve kiraladın? Ruhun egonun tapusunu ne zaman alacak?

* Bedenine sahip misin, bedenini hangi alışkanlıklarının, zevklerinin, hazların kiracısı olarak tutuyorsun? Ruhunun tüm veçhelerini bedeninin her zerresinde hissediyor musun?

* Maddi varlıklarının kiracısı mısın tapulu efendisi mi, maddeler, mülkler mi seni kullanıyor, sen mi onları ruhuna hizmet için kullanıyorsun?

* Yaşam alanının içinde hakimiyetinin olmadığı hangi konular var? Tapusuna sahip olmadığın hangi hikayede kayboldun sen?

* Sol dikiz aynasından geriye doğru bir bak, hangi maddi manevi borcunu ödemedin hala, borcunu ödemediğin hiç bir şey senin değildir unutma! Kiracısın, mülkü al!

Ve lütfen…. Acele et! Kiracılığını sona erdirenlerin bineceği gemi yanaştı artık limana… 2012 de kapanan bilançonun yüksek boyuta sunulması vaktidir 2016… Hesapların iç aktarımı bitmiş olmalı artık! Seçim senin, ya eski gemide kalırsın ya, yanaşan yeni gemiye geçersin….
Mesaj budur, ben sadece aracılık ettim, affola 🙂

Nesrin Dabağlar

https://www.neoder.org/wp-content/uploads/2016/09/moon1-1024x612.jpghttps://www.neoder.org/wp-content/uploads/2016/09/moon1-300x300.jpgneoadminAktüelgüneş ve ay,kira,kontrat,nefes,ruh,yolcu
Güneş ile Ay hayat enerjimizde çok önemli iki gezegendir. Güneş yaşam diriminin temel enerjisini verir. Güneşin yaydığı yüksek enerji dalgaları ile dünya üzerinde besin kaynakları döngüsel olarak zincir oluşturur ve tüm tabiatı besler. Güneş, Yaşamın dört elementinden Ateşi simgeler. Toprak, su, havanın birlikte oluşturduğu moleküllere ateş müdahale ettiğinde ısı...