FacebookTwitterGoogle+Share

merkurAstrolojide Merkür zekayı, konuşmayı, iletişimi, haberleşmeyi, bilgiyi, yazma yeteneğimizi temsil eder. Konuşma yeteneğimizi, kendimizi ifade etme şeklimizi, öğrenme biçimimizi gösterir.
Merkür aynı zamanda yakın çevre ile olan ilişkilerimizi, kardeşlerimizi, kısa yolculukları temsil eder. İnternet üzerinden yapılan iletişimi, teknolojiyi, satış pazarlama , reklamcılık, sözleşmeler gibi konuları yönetir.

Bu alanlara etki eden Merkür 19 aralık 2016- 8 ocak 2017 tarihleri arasında oğlak-yay burcunda gerilemeye başlayacak.

Günümüzde artık herkes az çok “ Merkür geriliyor” cümlesini bir şekilde duymuştur. Peki neler oluyor bu süreçte?

Öncelikle Merkür gerçekten geriye gitmiyor tabii ki , yavaşlama hareketine giriyor. Astrolojik olarak da Merkür ‘ün yönettiği tüm alanlarda aksamalar, yavaşlamalar, gecikmeler yaşanması söz konusu olabilir.
Bu süreçte önemli başlangıçlar, yeni girişimler yapmamakta fayda var. Ev alma, iş anlaşması, iş görüşmesi gibi konularda sözleşme imzalamaktan, anlaşmalardan bu süre zarfında kaçınmakta fayda var. Elbette bu bir kural değil. Ancak mutlaka imza atmanız gereken bir sözleşme durumu varsa mutlaka çok detaylı incelemekte fayda var. Çünkü karar verme konusunda düşüncelerimiz karmaşık olabileceğinden koşullar istediğimiz gibi olamayabilir.

Özellikle gerileme sürecinde elektronik eşya satın alacaksanız bir kere daha düşünün derim. Gerileme sürecinde sağlığımızda, günlük rutin işlerimizde, günlük çalışma hayatımızda olabilecek aksamalara, iletişim sorunlarına da dikkat etmekte fayda var.

Elbette Merkür gerilemesinde hayat duracak değil. Bundan çekinmemek lazım. Önemli olan detayları, yapmak zorunda olduğumuz her işi çok iyi düşünüp çok iyi incelememiz gerekir. Aynı zamanda Merkür gerilemesi geçmişte yarım kalan konularınızı, işlerinizi yeniden ele alıp sonlandırmak için iyi bir süreçtir. Yeniden gözden geçirme enerjinizi kazanmak için desteğini verir.

Oğlak burcunda gerilemeye başlayıp yay burcunda devam edeceği için, yarım kalan işlerimizi disiplinli, sağlam (oğlak) bir şekilde bitirmemizi destekler. Ancak konsantrasyon eksikliği, sabırsızlık (yay) gibi durumlar da olabilir.

Bütün bunlar genel bir açıklama. Tabi ki kişisel haritalarınızda Merkür hangi evde, gerileme yaptığı burçlar hangi evinizi kesiyor, bunlara göre değerlendirip daha çok etkilenebileceğiniz alanları öğrenebilirsiniz.
Sevgilerimle

Nursen Sevdasız

Astrolog 

 

https://www.neoder.org/wp-content/uploads/2016/11/merkür.jpghttps://www.neoder.org/wp-content/uploads/2016/11/merkür-300x300.jpgneoadminAktüelastrolog,astroloji,merkür,merkür gerilemesi,merkür retrosu,nefes akademisi,nursen sevdasız
Astrolojide Merkür zekayı, konuşmayı, iletişimi, haberleşmeyi, bilgiyi, yazma yeteneğimizi temsil eder. Konuşma yeteneğimizi, kendimizi ifade etme şeklimizi, öğrenme biçimimizi gösterir. Merkür aynı zamanda yakın çevre ile olan ilişkilerimizi, kardeşlerimizi, kısa yolculukları temsil eder. İnternet üzerinden yapılan iletişimi, teknolojiyi, satış pazarlama , reklamcılık, sözleşmeler gibi konuları yönetir. Bu alanlara etki eden Merkür...