FacebookTwitterGoogle+Share
DOLUN-AY

DOLUN-AY

Her gün geçirdiğimiz enerjisel ve ruhsal evrimin ne kadar hızlandığını gördükçe, bunu farkeden biri olduğum zannıyla, daha fazla nasıl fayda olabilirim diye de sormaktayım her an…

Bu enerjisel evrimi daha kolaylıkla nasıl yaşarım ve özel günlerin ve zamanların enerji kapılarından daha fazla nasıl yararlanırım sorularının bana göre cevapları da şöyle sıralanmakta:

* Nefesiniz çok önemli, tam kapasite ile nefes almaya en acil şekilde geçmelisiniz. (Hava Elementi)

* Sağ-sol beyin dengesi çok önemli bu dönemde. Tam kapasite nefes almayı, sağ-sol beyin dengesini de sağlayarak gerçekleştirmelisiniz. Beynin epifiz, hipofiz, hipotalamus dengeleri için hem nefesinizde, hem bedeninizde itinalı olmalısınız. Beden egzersizleri mutlaka gerekli. Kas, sinir, kemik, eklem esnekliğinize dikkat etmelisiniz.

* Kalp enerjiniz tam da bu zamanda herşeyden önemli bir merkez halindedir. Çünkü Eril-düşünen insan ile güdüleri ile hareket eden insanda dengeyi sağlama merkezi kalptir. Kalbin yüksek manyetik alan taşıdığını artık duymayan kalmamıştır diye düşünüyorum. (Ateş elementi)

* Bağırsaklarınız ayrı bir bilinç taşımaktadır ve evrimsel olarak çok önemlidir, ne yediğinize, nasıl sindirdiğinize dikkat edin. (Toprak elementi)

* Su ile ilişkinizi sağlam tutun, bedeninizin yaklaşık %80 i su ve suyun hafızası olduğunu hiç ama hiç unutmayın. Hem içtiğiniz su ile, hem kullandığınız su ile, hem dünyadaki tüm su enerjisiyle iletişim halinde olun, onunla konuşun ve ona komut verin. (Su elementi)

* Toprak ve doğaya mutlaka dokunun, bedeninizi toprak ile sağaltın.

* Hiç durmadan düşünen beyninizi meditasyon yaparak mutlaka dinlendirin.

* Bedeninizde esneklik gerektiği kadar düşüncelerinizde de esneklik mutlaka gereklidir. Düşünce ve inanç olarak tutunduğunuz her şeyi ama herşeyi titizlikle analiz edin, sizin yüksek hayrınıza ne kadar hizmet ettiğini sorgulayın ve bırakmanız gerekenleri hiç acımadan terkedip bırakın. Bu dönem yüklerinizin hafif olmasına kesinlikle ihtiyacınız var.

* Sanatsal yanlarınızı mutlaka kullanıma açın. Müzik, resim, renk, dans, şiir gibi uğraşlar, ilham, sezgi ve yaratım enerjinizi aktive etmek için en iyi araçlardır.

* Duygular sizin yaratımınıza tabidir, bedeninizdeki biyokimya sonucudur. Hislerinizin sevgi, aşk, şefkat, paylaşım, af, kabul, için hizmette olmasına dikkat edin. Şehvet, kızgınlık, öfke, ceza, kin, nefret, korku, anksiyete, bencillik gibi duygularınızı en kısa zamanda bedeninizden temizleyin.

* Ruhunuzun var olduğundan, saf bir enerjiden yaratıldığından, dünyasallık nedeniyle taşıdığınız tüm negatifliklerin asla ona ait olmadığından şüphe duymayın. Ruhunuza iman edin, dünyasal varlığınıza değil.

* Kendinize ruhsal yolunuzda ilerlemek için izin verdiğinizi sık sık sözcüklerle tekrar edin.

Nesrin Dabağlar

 

https://www.neoder.org/wp-content/uploads/2017/07/moon.jpghttps://www.neoder.org/wp-content/uploads/2017/07/moon-300x300.jpgneoadminAktüelGelişim-Yaşamateş,dolunay,enerji,hava,moon,su,toprak
Her gün geçirdiğimiz enerjisel ve ruhsal evrimin ne kadar hızlandığını gördükçe, bunu farkeden biri olduğum zannıyla, daha fazla nasıl fayda olabilirim diye de sormaktayım her an… Bu enerjisel evrimi daha kolaylıkla nasıl yaşarım ve özel günlerin ve zamanların enerji kapılarından daha fazla nasıl yararlanırım sorularının bana göre cevapları da şöyle...