FacebookTwitterGoogle+Share
Şamanik Güçlerimi Nasıl Keşfederim?

Şamanik Güçlerimi Nasıl Keşfederim?

Derler ki Şamanizm öğrenilmez, yaşanır, Şaman olunmaz, doğulur…

Oysa ki, Şamanlık yetkeleri; tam da şamanizmin ilkeleri gereğince bilinmezlik alanının sürprizleri ile her an her kişiye verilebilir. Kim tarafından? Bizim dünyasal bilincimizle ve kelimelerimizle tanımlayamayacağımız evrenin muhteşem enerjisi tarafından…

Şamanizm nedir, ben şaman olabilir miyim, şamanik güçlerimi nasıl uyandırırım, bu konuda hangi kaynaktan ve kimden destek alabilirim, şamanizmin eğitimi olur mu, rüyalarım ve yaşadığım sıra dışı olayların açıklamasını kim yapabilir?

Düzenli bir atölye olarak başlatacağımız bu program ile sorularınıza cevaplar bulabilirsiniz.

İçeriğimiz:

Şamanizm nedir?

Tarihte Şamanizm

Asya – Amerika – Avustralya Şamanizm farklılıkları

Toltek Şamanizmi ve Enerji Tanımları

Erk, Bilinç, Bilinçdışı, Tonal, Nagual, Enerji, Alt-Üst- Orta Dünya, Arınma ve Sağaltım, Kehanet, Durugörü, Rüya, Yönler, Renkler, Savaşçılık, Yoraları Okumak, Lucid Rüya, Rüyaları Okumak, Rüyayı Yönetmek, Kristaller, Erk Nesneleri, Davul ve Ritm, Erk Hayvanı, Kartal, Zaman, Farklı Bilinç Halleri, Ruhlar, Sezgi, Paralel Dünyalar, Şamanizmin Fiziği, Mistik bilgiler, Ses ve Vibrasyon, Şamanik Ritüeller, Niyet ve Niyetin Gücü, Kuantum yasaları ve Şamanizm, Geçmiş Acıların Enerjilerini Temizlemek, Kişisel Geçmişi Özetlemek, Erk Biriktirmek, Beslenme ve Şifalı Otlar, Fizik Gücü Arttırmak ve Kullanmak… vb.

Atölye Programımız uzun bir yol olarak devam edecektir. En az altı ay sürecek çalışmalarımız haftada bir buluşma ile gerçekleşecektir.

Katılma niyetiniz var ise öncelikle aşağıda sıralanan maddelere göz atmanızı öneriyorum.

Eğitmen: Nesrin Dabağlar

İletişim: 0312 8214991

GSM:    0539 5092313

ŞAMANİZM…

* Şamanik özellikler, yüksek yüzde ile genetik aktarım sonucu doğumunuzdan itibaren mutlaka küçük sıra dışılıklarla kendini gösterir. Bu olasılıkta, önsezi, durugörü, enerjileri hissedebilme, şifa ve psişik rüya yeteneklerinizin sürekli olageldiğini izliyor olursunuz. Aile büyüklerinizin bu konulardaki yetenekleri ile ilgili bilgi edinin.

* Aniden gelişen şamanik yeteneklerin hangi olay ile başladığına dikkat edin, ölüm deneyimleri, koma, ağır hastalıklar ve çok ağır ruhsal travmalar nedeniyle değişikliğe uğramış olabilirsiniz. Özellikle trans, sezgi artışları, mistik nöbetler ve esriklik haliniz mevcut olabilir.

* Sıra dışı duyuların hepsi şamanik olmak zorunda değildir, bilinçaltınız kendinizi değerli hissetmek için bu sıra dışı deneyimleri kullanıyor olabilir. Açılan durugörü, sezgi, rüya, şifa yeteneğiniz Şaman olduğunuzun kanıtı değildir. Salt farklı bilinç hallerine geçebiliyor olmanız da şaman olmanız için yeterli değildir, ki bunu sağlayan pek çok sıradan durum vardır. Öyle olsaydı, keyif için psikodelik kullanan her bağımlı şaman olurdu. Farklı bilinç hallerinde edinilen ve alınan bilginin, bir insan, bir olay ya da dünyadaki herhangi bir durumu daha iyi bir hale geçirmekte şaman ya da başka biri tarafından kullanılabiliyor olması önemlidir.

* Şamanlık yolunun yükü ağırdır, benliğinizde ve yaşantınızda ciddi değişimler yaşatır, kaldıramayacağınız yüklerin altına girmek, dağılmanıza neden olabilir. Şamanlığın özellikle şifacılık yeteneği, kendi bedeninizde ve varlığınızda ciddi korunma yöntemlerine ihtiyaç duyar. Şaman olduğunuzu düşünerek, bilgi sahibi olmadan şifa verme girişimlerinde bulunmak hatadır, mutlaka bir uzman rehberliğine ihtiyacınız olacaktır, danışmalısınız.

 

* Şamanlığınıza ait yolu izlemek için seçim yapmak zorunda kalabilirsiniz. Gündelik yaşamınızda vazgeçemeyeceğiniz negatif kişiler, durumlar, haller olması engelleyici ya da ters etki yaratır. Şaman, evrenle birlikte titreşir ve özgür olma yolunda bir savaşçıdır. Tüm şamanik inisiyelik yolları, düşkünlüklerden, kişisel önemlilikten, egonun negatif hallerinden kurtulmak için kullanılan sayısız yöntemden oluşur. İnisiyelik ve hazırlık için kullanılan eski yöntemler inanılmaz acımasızlıklar içerirdi. Şaman adayının fiziksel ve ruhsal gücünün test edildiği uzun hazırlıklar bu nedenle dikkate değerdir. Şamanın kendinde aşamadığı, özgürleşemediği egosal duygular, onun kolaylıkla kara şaman olması sonucunu doğurabilir. Yeteneklerini karanlık enerjinin gücüne kaptıran şamanlar nedeniyle dünya tarihi sayısız yıkım yaşamıştır. Kadim mitlerde bu yıkımların öykülerini bulabilirsiniz.

*  Şamanlığın eylemsel türleri vardır, şifacı, rüyacı, büyücü, bilgi taşıyıcı, haberci, görücü, savaşçı gibi. Şamanik özellikleriniz modern yaşam rutininizi değiştirebilir. Şamanik özeliklerinizin hangi yetki özelliklerini taşıdığını bilmeli ve yeni yaşam planınızı ona göre yapmalısınız.  Rüyalar ile yoğun olduğunuz pek çok gün, uyku ve gündelik yaşamınız aksamaya uğrayabilir, olacakları önceden görücülüğünüz nedeniyle yaşamsal kaygılara düşebilir, önceden görmeye başladığınız olaylar nedeniyle şaşkınlıklar yaşayabilirsiniz.

* Şamanizm bir çağrıdır, kişinin arayıp bulduğu bir meslek değildir. Durup dururken ben şaman olmalıyım diyemezsiniz. Şaman, kaderin çağrısına uyup yola çıkan ve yolun akışına teslim olan, aynı zamanda yolda savaşçılığın tüm özelliklerini kullanmak durumunda kalan holistik bir varlıktır. Kişiselliğini kullanmakla birlikte, kişiselliğinin tutsağı olma lüksü yoktur. Bu deneyimler sırasında, şamanın kaynakla “BİR” ve “BÜTÜN” olma frekansını yaşaması sağlanarak, holistik tüm alanlara rahatça girip çıkabilme yetisi kazanması istenir. Madde ve zaman algısının dışına çıkabilme yeteneği, bir şamanı, şaman olmakta ayırt eden en büyük özelliktir.

* Gerçek şaman ustalar güç ya da şöhret sahibi olmayı önemsemezler. Şaman üstat ararken, ünlülük, tanınırlık, maddesel zenginlik koşulları anlamsızdır. Kendi sanatlarının, kendilerini gerçekleştirmiş olan ustalarıdır. Kuralları takip etme zorunlulukları yoktur, işlerini kendi usullerin­ce yaparlar ve kendilerine destek için gelenek ya normlara bel bağlamazlar. Bu kişiler gerçekten çok güçlü, kudretlidirler ve istediklerinde evrenin kanunlarına yön verebilirler. Ruh boyutuyla irtibat kurmak için uzun törenlere, ritüellere ihtiyaçları yoktur, sadece ellerini ya da zihinlerini kullanarak kişilere şifa verebilirler, şifa vermek için rüyalara girebilirler. Bu tür şamanlar nadirdir. Kişisel gelişimci, şifacı, enerji uzmanı, medyum, durugörür, ruhsal danışmanlık gibi meslek alanlarını, şaman üstatlıktan titizlikle ayırt etmek önemlidir. Pek çok şamanik ilke, gelişim için kullanılmak üzere sistemlerin içine girmiştir. Şamanlığın unsurlarını kişisel gelişim, şifa için hayatımıza taşımamız bizi şaman yapmaz.

Gerçek Bir Şamanda Aranacak Özellikler

 *Ruhun Enerjisinin kendi frekansı ile rezonansa girmesini sağlayabilmek,

* Farklı bilinç hallerine geçtiğinde aldığı bilgileri faydada kullanabilmek,

* Kişilerin titreşimleri üzerinde değişim sağlama erkini kullanabilmek,

* Hiçbir maddeye düşkünlük göstermeden akıllıca kullanımını yönetebilmek,

* Kişisel önemliliğini şamanik niyetlerin ardında bırakabilmek,

* Kendi ruhsal fiziksel sağlığının tüm potansiyelinin farkında olabilmek,

* Egosunun, kızgınlık, öfke, kin, öç, düşkünlük, kibir, sevgisizlik, kıskançlık gibi negatif güçlerinin şamanik yetenekleri tarafından kullanılmasına engel olabilme, (bu negatif güçler şamanlar için de her daim savaşılması gereken insani unsurlardır, yenik düşmesi durumunda kara şamana dönüşürler)

* Şamanik yolculukları (alt dünya, üst dünya, orta dünya) yapabilmek,

* Beş duyu dışında “Görme” yeteneğine sahip olabilmek,

* Rüya bilinci bilgisine ve çoğunlukla yönetebilme erkine sahip olabilmek,

* Doğadaki özel enerjiye sahip yerler ile bağlantı kurabilmek,

* Elementler, yönler ve renklerin rehberliğini kullanabilmek,

* Doğal unsurlarla, tabiat ve hayvanlar ile iletişim kurabilme, şamanik yeteneklerini çevreyi iyileştirmede kullanabilmek,

* Kendi ritüel ve seremonileri yaratabilme ve bunları kolaylıkla uygulayabilmek,

* Kelimelerin ve sözün büyülü gücünü etkin kullanabilmek,

* Kişisel tarihinin önemselliğinden kurtulmuş olabilmek,

* Ölümle ilgili deneyim tecrübesine sahip veya bu konuda en az bir ritüele girebilmiş ve temel ölüm korkusu ile rahatça oynayabilir olmak,

* Geleneksel toplum yaşantısındaki sorumluluk alanında dengeli ve duyarlı olmak.

Bu koşulların bir kısmı ya da tamamı, şaman olmayan kişilerde de mevcut olabilir. Kaldı ki, hepsi de insani ve doğa değerlerinin pozitif kullanımını hedeflemektedir, yararlıdırlar. Lakin şaman olup olmadığınızı objektif olarak anlamak istiyorsanız ya da kendinize şaman bir rehber arıyorsanız bu bilgileri göz önünde bulundurmanız önemlidir. Tüm bu özelliklerin, asgari koşullar olduğunu da eklemek yerinde olacaktır.

 

Nesrin Dabağlar

NESRİN DABAĞLAR’IN ŞAMANİK GEÇMİŞİ

İstanbul doğumlu. İşletme mezunu, Sosyoloji Öğrencisi. Aile kökleri ve atalarından gelen şamanik bilgiler ile Anneannesi tarafından eğitildi. Asya’dan Anadolu’ya ve Balkanlara göç eden atalarına ait kayıtlı seceresi mevcuttur. Çocukluğundan itibaren rüya yoluyla geleceğe dair mesajlar ve enerjisel bilgiler almaya başladı. Çok küçük yaşlarda bir aile büyüğü aracılığıyla Bedri Ruhselman bilgileri ve Ruh ve Madde dergileriyle spiritüel okumalarına başladı. 1994 yılında ilk ölüme yakın deneyimini yaşadı ve geri döndü. Sonraki yıllarda 3 kez daha ölüme yakın deneyim geçirdi. 2000 yılından itibaren İndigo dergisinde yazarlık yapmaya başladı. Şamanizm ile ilgili araştırmaları ve yazıları aracılığıyla Toltek Şamanizmi okuma grubuna katıldı ve uzun yıllar okuma, araştırma ve şamanik uygulamalar yaptı. Rüya çalışmaları, rüya yönetimi konusunda deneyimlere sahip. 2011 yılında Toltek bilgeliği kaynağından aldığı bilgileri kişisel görüşleriyle harmanlayarak “Çiftin Nefesi- Maye Mira” adlı kitabını yayınladı.

Uluslararası Yaşam Koçluğu, NLP, Hipnoz ve Nefes eğitimleri alarak profesyonel olarak çalıştığı Üniversiteden istifa edip, kişisel gelişim alanında çalışmaya başladı. Nefes ve Rüya çalışmalarında uzmanlaştı. Neoglance adında bir marka oluşturdu ve aynı adla bir dernek kurdu. Özgün teknikler ve analizler paylaştı. Astroloji, Numeroloji, Akrofonoloji biliyor. Kadim Runları okuyabiliyor, tüm kutsal kitapları yıllarca okuyup inceledi, Run ve Ses bilgileri ile eski dillerin enerjilerini analiz edebiliyor. Dünya üzerindeki eski Sembollerin dilini algılayabiliyor. Mavi Elmas Kozmik Enerji adıyla evrensel şifa enerjisinin kanallığını yapıyor ve inisiye ediyor. Enerjisel ve ruhsal celseler yönetti. Enerjisel bedenler alanında dünya çapında ünlü önemli kişilerin bilgilerini kaynak olarak kullandı ve çalışmalarında metotlara dönüştürdü. Türkiye’de bilinmeyen Runik Yoga çalışmalarına 2010 yılından beri devam ediyor.

Türkiye üzerindeki özel enerjilere sahip bölgelere geziler ve Şamanik ritüel çalışmaları yaptı. Bir süredir kişilerin enerjilerini okuyarak, kişisel şaman davulları boyayarak hazırlıyor. Renk ve semboller ile bireysel şamanik boyamalar konusunda atölyeler yönetti.

Özellikle Kuantum bilgileri ile Şamanizm arasındaki bağlantıları tespit etme konusunda özgün makaleler yazdı. Nefes yöntemleriyle, farklı bilinç halleri ve bilinçdışı alanlar konusunda uygulamalar ve eğitimler gerçekleştirdi. Rüya farkındalığı ve analizi konusunda özgün metotlar üretti, eğitimler verdi.

Ve nihayet 2018 yılında Şamanik Eğitimler verme konusunda kendisini hazır hissederek “Şaman Yolu Atölyesi”ni başlattı.

https://www.neoder.org/wp-content/uploads/2018/03/sarı30-1024x576.jpghttps://www.neoder.org/wp-content/uploads/2018/03/sarı30-300x300.jpgneoadminAdrenalin Köşesineoglance,nesrin dabağlar,şaman,şaman atölyesi,şamanizm,şamanizm eğitimi,shaman,toltek,toltek bilgeliği
Derler ki Şamanizm öğrenilmez, yaşanır, Şaman olunmaz, doğulur… Oysa ki, Şamanlık yetkeleri; tam da şamanizmin ilkeleri gereğince bilinmezlik alanının sürprizleri ile her an her kişiye verilebilir. Kim tarafından? Bizim dünyasal bilincimizle ve kelimelerimizle tanımlayamayacağımız evrenin muhteşem enerjisi tarafından… Şamanizm nedir, ben şaman olabilir miyim, şamanik güçlerimi nasıl uyandırırım, bu konuda hangi...